| Brand Name: | SINOBI |
| Model: | SN11G |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | Yes. 3 ATM |
| Dial Diameter: | 43.5mm |
| Case Thickness: | 12mm |
| Band Material | Stainless Steel |
| Glass | Hardlex |
| Band Width: | 22mm |
| Band Length: | 16cm |
Main Features
• Fashionable look, fine workmanship
• Quartz movement provides precise and accurate time keeping
• Stainless steel band provides comfortable wearing experience
• Mineral glass mirror, solid and scratch-resistant
• Hook buckle, easy to take on and put off
• Luminous pointer, you can read the time even in the dark condition
• It’s 30m daily water-resistant(but not for swimming, showering)








Reviews
There are no reviews yet.